Venku mrzne, až praští, ale vy máte chuť na grilovanou flákotu masa? Buďte chytřejší než Maruška a vykašlete se na hledání nějakých dvanáct měsíčků, vás totiž s domácím grilem nerozhází ani takové počasí, kdy je mínus dvacet. Domácí grily jsou převážně elektrického charakteru, to znamená, že je jenom píchnete do elektriky a můžete se státem šéfkuchařem grilu hned teď. Až nastane grilovací sezóna, můžete s grilem vyrazit i ven, postačí vám na to jenom velmi dlouhý prodlužovačka. Je praktický a přenosný, jelikož váží jen pár kilo, lehce se s ním manipuluje.
Kromě toho se dobře skladuje, protože je vždycky stolní, snadno ho uklidíte do skříňky. Domácí gril vám poslouží nejen na grilování klasického masa, klobás, hermelínů, ryb a zeleniny, ale hravě si s ním zvládnete připravit i třeba pravé italské panini nebo mexickou tortillu. Domácí gril má všestranné využití, takže pokud si ho koupíte, určitě ho nenechávejte ležet ladem, pomůže vám totiž i s klasickým vařením.
Výhody a nevýhody domácího grilu
Kromě toho, že si domácí gril můžete dát pod paži a přenést ho kamkoliv se vám zachce, jeho velkou výhodou je také snadná údržba. Pokud si například jenom zapékáte housky, stačí potom pláty grilu otřít a máte vystaráno. Jestli je ale potřeba je umýt, můžete je z grilu odepnout a šetrně opláchnou pod vodou. Samozřejmou výbavou domácích grilů je také regulace teploty a vanička na odchytávání vyteklé šťávy, se kterou maso potom můžete znovu polít. Nevýhodou domácího elektrického grilu může být absence typické kořeněné vůně a chuti, když se připravuje na plameni. Venku budete potom s grilem omezeni přítomností elektrické zásuvky. Jelikož takové grily jsou menší, bohužel na nich také nepřipravíte tolik masa. To navíc budete muset trochu více hlídat a dávat mnohem větší pozor na povrch grilu, abyste ho nepoškrábali.