Grily Weber

Připravte pro sebe i svou rodinu to nejlepší pohoštění a to přímo z rozpáleného grilu. Grilovanou zeleninu, maso nebo klobásky si můžete dopřát v té nejlepší kvalitě, když si na přípravu pořídíte gril od společnosti Weber. Jejich grily jsou špičkami na trhu, neustále se snaží nacházet inovativní řešení a zlepšovat grilovací schopnosti svých produktů. Firma Weber se grilování věnuje už od roku 1952, můžete si být tedy jistí, že si domů pořizujete vymazlený gril, se kterým bude příprava jídla jedna radost.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ grilu
 
elektrické 
na dřevěné uhlí 
plynové 
plynové 
plynové 
na dřevěné uhlí 
Velikost grilovací plochy
 
1220 cm2
1735 cm2
3413 cm2
3264 cm2
 
1734 cm2
Hmotnost
 
8 kg
16 kg
61 kg
60.6 kg
 
8.5 kg
Materiál roštu
 
litinové 
niklovaný 
litinový / porcelánový 
litinový / smaltový 
 
ocelový / chromovaný 
Výkon
 
 
 
11 kW
11 kW
 
 
Stolní
ne 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Termostat
ne 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
Příkon
 
2200 W
 
 
 
 
 
Odkapávání
ne 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Raclette
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Pojízdné
ne 
ano 
ne 
ano 
ano 
ne 
ano 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 9 hlasy, průměrně 4.9 z 5

Všechno bude rovnoměrně upečené a skvěle připravené, protože grily Weber jsou profíky ve svém oboru.

Nechte si pochoutku připravit od odborníka a užijte si chvíle se svými blízkými i během grilování. S takovým pomocníkem totiž budete moci rovnou zapomenout na nějaké časté hlídání, připalování nebo kontrolování. Oslavování a grilovací párty jsou tu nejen kvůli dobrému jídlu, ale také skvělé společnosti, tak rozdělte svůj čas rovnoměrně.

Jaký gril je libo?

Tak, nyní už je jasné, že si chcete koupit gril Weber, se kterým bude vaše pohoštění přetřesáváno ještě měsíc po akci. Jenomže předtím, než si gril objednáte, si budete muset rozmyslet základní věc a to jaký typ grilu vlastně chcete. Základním druhem je určitě gril na dřevěné uhlí, který díky opékání na klasickém ohni dodá masu unikátní chuť. Takové grily jsou levnější, snadno se s nimi pracuje a přitom jsou nenáročné na celkovou údržbu. Na druhou stranu ale musíte být zkušenějším „grilařem“, protože regulace teploty není jednoduchá, a létající popílek může být otravným. Navíc spálíte také dost paliva. Nic takového se vám nestane s elektrickým grilem, který můžete používat lehce i v místnosti.

grily weberJe praktický, přenosný, ale maso na něm bude chutnat podobně, jako když si ho uděláte na pánvičce. Nepochytí přeci jen takovou chuť, jakou mu může dát čerstvý vzduch a klasická vůně dřeva a kouře. Kromě toho budete také omezeni dosahem vaší prodlužovačky, protože bez elektřiny si nic nepřipravíte. Dalším typem je plynový gril, jehož pořizovací cena by mohla být jistým problémem pro vaši peněženku. Gril se vám ale odvděčí naprostou poslušností, snadno si budete regulovat teplotu a plamen a přitom nebudete muset dlouho čekat, než se roztopí na rozdíl od grilu na dřevěné uhlí. Samozřejmě, že existují i další druhy grilů, ovšem tyto jsou ty nejzákladnější.

Co zohlednit během výběru

Máte vybraný typ grilu Weber, ale stále ještě toho nemáte rozmyšleného dost, abyste mohli vyrazit do obchodu. Další důležitou otázkou totiž je, jak velký gril chcete. Nejde jen o to, jestli ho budete mít kde uskladnit, ale také o to, pro kolik lidí nejčastěji budete jídlo připravovat.

Je rozdíl, jestli častěji pořádáte malé akce s pár kamarády nebo velké rodinné dýchánky o padesáti lidech.

Podle toho se také bude odvíjet i to, co pro vás bude nejjednodušší na obsluhu – jestli gril na plyn, elektřinu nebo dřevěné uhlí. Zamyslete se také nad tím, jestli chcete gril venkovní nebo domovní či třeba speciální druh, jako je balkónový gril. Záleží na tom, jak moc chcete s grilem manipulovat, jestli mu vyhlídnete místo, kde ho postavíte a necháte nebo ho chcete přenášet a převážet z místa na místo.

Podle toho se zamyslete nad hmotností pořizovaného grilu a zauvažujte nad možností grilu na kolečkách. Samozřejmostí při výběru grilu Weber by měla být také originální příslušenství a dostupnost opravny nebo náhradních dílů. Kdyby vám totiž náhodou vypověděl službu, můžete to adekvátně řešit, aniž byste museli gril úplně odepsat. Grily Weber jsou jednoduše dobrou volbou, ať už chcete grilovat jednou do roka nebo každý den, mít pohoštění pro pět nebo dvacet lidí, připravovat jídlo doma nebo venku.

Aktuality a zajímavosti

TOPlist
TOPlist