Stolní gril

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ grilu
elektrické 
elektrické 
kontaktní 
elektrické 
kontaktní 
elektrické 
elektrické 
Velikost grilovací plochy
600 cm2
 
720 cm2
1500 cm2
 
1450 cm2
 
Hmotnost
5.2 kg
 
0.82 kg
2.6 kg
4.85 kg
3.1 kg
2.6 kg
Materiál roštu
teflonový 
 
 
teflonové 
 
teflonové 
 
Výkon
 
2 kW
 
2 kW
 
2.3 kW
1.6 kW
Stolní
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
Termostat
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
ano 
ne 
Příkon
2000 W
 
2200 W
2000 W
2000 W
2300 W
1600 W
Odkapávání
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
ne 
Raclette
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Pojízdné
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 22 hlasy, průměrně 4.2 z 5

Když bydlíte v bytovce nebo si chcete dopřát grilované maso během celého roku, není nic snadnějšího, než si na to pořídit stolní gril. S ním můžete snadno operovat i doma a to ať už je venku mráz nebo teplo. Nespornou výhodou stolního grilu je, že je menší, snadno se s ním tedy manipuluje a navíc si ho můžete přenést kamkoliv potřebujete. V případě, že se tedy venku počasí umoudří, můžete svoje grilování přesunout na čerstvý vzduch.

Praktický je stolní gril i v případě, že si chcete udělat piknik v parku nebo vzít gril s sebou na dovolenou, pro svou velikost vám nezabere tolik místa a přitom vám zvládne uklohnit tu nejlepší baštu. Je-libo rybičku? Grilované prsíčko? Pořádný steak? Opékanou zeleninu? Nebo hermelín, který se bude doslova roztékat? Tak v tom případě je stolní gril vaším „člověkem“. Dočkáte se od něho profesionálního přístupu a odborného zacházení, tak si pořiďte špičkový stolní gril například od společnosti Klarstein, Domo nebo Weber, ti už budou vědět, jak na to, aby byl výsledek perfektní.

Venku nebo doma, často nebo výjimečně

I stolní grily lze pořídit v provedení elektrickém, plynové a na dřevěné uhlí. Záleží jen na vás, jakou podobu grilování preferujete. Určitě zohledněte například to, kde si chcete jídlo připravovat. S elektrickým grilem nebudete mít problémy ani přímo v kuchyni, ale s grilem na dřevěné uhlí, že kterého lítá popílek, už by taková situace byla horší. Stolní grily mohou být ale i venkovního charakteru.

Podobně se zamyslete i nad velikostí grilovací plochy, tedy nad tím, kolik kamarádů, známých a členů rodiny obvykle hostíte. Souvislost to máte také s tím, jak často hodláte grilovat. Pro každodenní použití se hodí jednoduchý a kompaktní elektrický gril, na grilování jednou za čas a venku vám poslouží i ostatní typy. Jak vidíte, stolní grily mají opravdu mnoho předností, se kterými se už dá pracovat. Dopřejte si úžasně propečené maso každý den, se stolním grilem to není žádný problém.

Aktuality a zajímavosti

TOPlist
TOPlist