Gril na sele

Budete mít kulaté narozeniny? Provdala se vám právě dcera? Nebo máte jenom prostě chuť na pořádně velkou akci? Tak si pořiďte gril na sele a připravte takovou oslavu, na jakou nikdo nezapomene. S grilem na sele je opékání této pochoutky snadné, i s prstem v nose ho zvládne naprosto každý. Nejdůležitější je v tomto případě příprava, musíte si koupit pořádný gril na sele a investovat do masa, které už může být naložené nebo si ho koupit v syrovém stavu a udělat si jej podle svého.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ grilu
na dřevěné uhlí 
 
 
na dřevěné uhlí 
Velikost grilovací plochy
 
 
 
 
Hmotnost
35 kg
30 kg
 
 
Materiál roštu
 
 
 
 
Výkon
 
 
 
 
Stolní
ne 
ne 
ne 
ne 
Termostat
ne 
ne 
ne 
ne 
Příkon
 
 
 
 
Odkapávání
ne 
ne 
ne 
ne 
Raclette
ne 
ne 
ne 
ne 
Pojízdné
ne 
ne 
ne 
ne 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 28 hlasy, průměrně 4.1 z 5

Gril na sele je samozřejmě větší, než klasický gril, proto zvažte, kolik máte doma místa, jestli ho máte kam dát. Pokud ano, pak se příliš dlouho nerozmýšlejte a kupte praktický model, který to s masem umí. Vašim sousedům budou kapat sliny přímo z pusy, až ucítí vůni pečeného selátka z vaší zahrady.

Grilovací sezóna ve velkém stylu

Gril na sele by měl obsahovat pořádně velký špíz, na který sele napíchnete. Až tak učiníte, ujistěte se, že je napíchnuté uprostřed, aby se rovnoměrně opékalo. O to se postará hnací elektromotorek, který bude otáčet za vás a postará se o křupavou kůžičku a křehké maso, které se vám doslova bude rozsýpat v ústech. Aby pečené sele mělo tu správnou chuť, nezapomeňte ho potřít kvalitní marinádou, která celému vašemu výtvoru dodá grády.

Tajemství perfektně upečeného selete totiž není jenom v jeho propečenosti, ale i v tom, jak se o něj během jeho poslední cesty na věčnost postaráte. Mažte ho pravidelně „opalovacím krémem“ a vypocenou šťávou, kterou zachytí nerezová vanička pod masem. Gril na sele musí být výklopný, abyste mohli snadno prase ořezat a poté ho vrátit nad oheň. Určitě kontrolujte také výšku nad ohněm a rychlost, se kterou se otáčí. To všechno můžete do jisté míry korigovat, abyste dosáhli toho nejlepšího výsledku. Upečte si doma selátko a pochutnejte si na skvělém grilovaném mase, s grilem na sele je to snadné.

Aktuality a zajímavosti

TOPlist
TOPlist