Gril na dřevěné uhlí

Potěšte všech svých pět smyslů a dopřejte si grilování s grilem na dřevěné uhlí. Vašemu uchu zalahodí praskání dřevěných uhlíků, zrak okouzlí tanec plamínků v grilu, vůně kouře smísená s aroma masa naplní váš nos, teplo grilu se požene vašima rukama a vaše chuťové pohárky se budou moct zbláznit, až okusí perfektně ugrilované maso. Přesně takové grilování je to nejlepší co může být. Obzvlášť, když máte kolem sebe své kamarády a rodinu.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ grilu
 
na dřevěné uhlí 
na dřevěné uhlí 
na dřevěné uhlí 
na dřevěné uhlí 
na dřevěné uhlí 
na dřevěné uhlí 
Velikost grilovací plochy
 
1735 cm2
 
3220 cm2
1734 cm2
1140 cm2
2300 cm2
Hmotnost
 
16 kg
 
39.5 kg
8.5 kg
51 kg
11.16 kg
Materiál roštu
 
niklovaný 
smaltovaný 
smaltovaný 
ocelový / chromovaný 
nerezové / chromované 
nerezové / chromované 
Výkon
 
 
 
 
 
 
 
Stolní
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Termostat
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
ne 
ano 
Příkon
 
 
 
 
 
 
 
Odkapávání
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Raclette
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Pojízdné
ne 
ne 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 22 hlasy, průměrně 4.2 z 5

Uspořádejte oslavu narozenin, pochutnejte si během státního svátku nebo si udělejte akci jenom tak, protože je hezky. S grilem na dřevěné uhlí si grilování na čerstvém vzduchu doopravdy zamilujete. Tento klasický způsob grilování se podobá nejvíce přípravě jídla na otevřeném ohni, určitě si tedy během opékání vzpomenete na svá dětská léta, kdy jste večeřeli špekáčky opečené na klacku nad ohněm. S grilem na dřevěné uhlí jednoduše zažijete perfektní grilovací sezónu, která pro vás ani nebude muset končit podzimem – grilované jídlo si můžete totiž udělat během celého roku.

Jaké jsou plusy grilu na dřevěné uhlí

Nespornou výhodou oproti ostatním grilům má gril na dřevěné uhlí v tom, že ho pořídíte doslova za pakatel. Nízká pořizovací cena se ale pojí i s dalšími aspekty jako je snadná dostupnost dřevěného uhlí a celková nenáročná údržba. Maso z takového grilu chutná úplně jinak, než když si ho dáte z elektrického modelu, má totiž typickou kouřovou chuť a mírně vyuzené aroma. Při přípravě je péče a manipulace s grilem naprosto jednoduchá, přenesete si ho, kam chcete, nastavíte si opékací rošt na požadovanou výšku, aby vaše maso bylo tak akorát.

Na rozdíl od elektrického grilu si tento na dřevěné uhlí můžete vzít i na piknik do přírody, takže si pohoštění můžete uchystat v podstatě kdekoliv a kdykoliv. Také jeho údržba je snadná, nejlépe, dokud je rošt ještě teplý, ho otřete a hladce připravíte na další použití. Vyhaslé uhlíky poté vyhodíte do popelnice společně se vzniklým popelem.

Jaké jsou mínusy grilu na dřevěné uhlí

Gril má ale také jisté nedostatky, které mohou některým uživatelům vadit, a proto byste jejich závažnost měli zhodnotit sám za sebe. Jedná se například o vyšší spotřebu paliva, která může lézt trochu do peněz. Dřevěné uhlí se totiž rychle spálí, je potřeba je tedy pravidelně doplňovat, aby se jídlo udělalo.

S tím souvisí i nemožnost regulovat teplotu, v podstatě závisí pouze na vaší zručnosti, jak si s tím poradíte. Dalším mínusem je kouř, který během grilování může vznikat a nelibá vůně, když tuk nebo šťáva spadnou do ohně. Grilovat se tedy vyplatí spíše na vlastní zahradě, než na balkóně nebo v zahrádkářské kolonii, kde by vám sousedi asi moc nepoděkovali.

Příprava grilu je sice jednoduchá, ale o chvíli déle trvá, než se pořádně nahřeje a bude připravený k akci.

Aktuality a zajímavosti

TOPlist
TOPlist